Ennetav kvaliteedikontroll

Ennetav objekti kvaliteedi kontrollikava võib märkimisväärselt vähendada ümbertegemist ja kõrvaldada tulevased kvaliteediprobleemid, isegi käimasolevas projektis. Objekti kvaliteedi plaan on projekti üldise kvaliteedikava lahutamatu osa, mis hõlmab ehituse, töö, ohutuse ja keskkonna kvaliteeti. Ettevõtte kvaliteedilehtede kasutamine võimaldab analüüsida kvaliteeti, et teha aja jooksul faktide põhjal otsuseid.

Mobiilne töö nimekirjade monitooring kõigile osapooltele.

Kontrollige kvaliteeti ja ennetage hilisemat ümbertegemist.

Objekti andmete kogumine BIM mudelisse.

Kvaliteedi kontroll kui ehituse lahutamatu osa

Lahendage probleemid enne kui need tekkida jõuavad. uniZites saate koostada enda nõudmiste järgi kvaliteedi kontrollnimekirjad, mida on lihtne jälgida töö teostajal objektil ja kontrollida tööandjal/tellijal telefonist igal ajal.

Kõik kvaliteediga seotud kontrollid fikseeritakse fotode, kirjelduse, kuupäeva, kellaja ja töö tulemustega. Kontrolli käigus kas aksepteeritakse kvaliteediga või soovitakse teha korrektuurid, mida saab edasi delegeerida otse programmis paari klõpsuga, mis on nähtav hetkega kõigile osapooltele. Tänu sellele on kontroll effektiivsem, kiirem ja paremini dokumenteeritud. 

Kvaliteedi kontrollnimekirjade otsimisel saate kasutada filtreid või navigeerida jooniste järgi

uniZite-is on võimalik kõik kontrollnimekirjad ja probleemid paigutada 2D või 3D joonisele asukoha põhiselt. Kontrollnimekirju on võimalik vaadata ka nimekirjana ja filtreerida staatuse, asukoha või mõne muu näitaja põhiselt. Nutikaid ja seadistatavaid postkaste kasutatakse esitlemaks kontrollnimekirju ja kvaliteedi deviatsioone läbi kvaliteedi tagamise töövoo.  

Kui kontrollnimekirjaga seotud puudused on korda tehtud siis seda koheselt näha ka kontrollnimekirja hetkeseisust. Kui kontrollnimekirjal ei ole enam ühtegi aktiivset puudust siis seda on ka näha joonisel. 

Kvaliteedi kontrollnimekirja deviatsioonid

Juhul kui on deviatsioon kontrollpunktis, siis luuakse ühe klikiga probleem ja määratakse deviatsiooni parameetri väärtused. 

Kvaliteedi kontrollnimekirja- ja deviatsiooni staatus täidetakse kvaliteedi raportis manuaalseks või automaatseks jagamiseks.  

Kvaliteedi deviatsioone saab hallata suletud ahela töövoos samuti nagu muid probleeme koostööprojektis. Lihtsalt määra deviatsioonid ja lase uniZite’il tevitada ja jälgida tähtaegu.   

Eesrindlikud kvaliteedi kontrollnimekirjad

uniZite’il on mitmeid spetsialiseeritud kontrollnimekirja malle eri otstarbeks. Mitme vara kontrollnimekirjal on mitu kontroll punkti vara kohta. Varad on üles laetud excelist või ülekantud BIM andmebaasist. Seda laadi kontrollnimekirja saab kasutada nii kvaliteedi tagamiseks kui ka progressi jälgimiseks objekti põhiselt. 

Integreeritud systeemi testimise kontrollnimekirja informatsioon laetakse üles systeemi ja testi toimiku põhiselt. 

uniZite-i kontrollnimekirja moodul on turul olevatest kõige seadistatavam. See on hea, sest raportite koostamine on integreeritud ja jälgib iga kontrollnimekirja seadistust, et koostada automatiseeritud raporteid sama struktuuri ja vorminguga nagu kontrollnimekiri. 

Analüüsi kvaliteedi andmeid ja anna tagasisidet pidevaks täiustamiseks

uniZite-il on dünaamilised raporti komponendid, mida on võimalik paigutada kontori kasutajaliidese alguskeskusesse või isegi saata e-mailiga.  

Edasine analüüs põhinedes erinevatest allikatest saadud andmetele tehakse uniZite ehitus intellektis ehk QBIM lahenduses. QBIM platvorm on kujundatud andmete effektiivseks kombineerimiseks erinevatest allikatest, et luua dünaamiline ehitus intellekt – teenusena!